Uszczelnienia w maszynach wibracyjnych

Manszety uszczelniające

W sytuacji gdy stosujemy maszyny wibracyjne w wersji zamkniętej zalecane jest również uszczelnienie zasypu i wysypów na maszynach wibracyjnych. Do tego celu stosujemy manszety uszczelniające wykonane z gumy o bardzo dużej rozciągliwości. Najczęściej stosowany jest materiał na manszety firmy Trellex. Płachty te są gumą o grubości 2 mm i rozciągliwości ok. 300%. Manszety najczęściej są mocowane na króćcach za pomocą skręcanych opasek zaciskowych.

                                       Przykład poprawnego rozwiązania uszczelnienia przesypów manszetą.

1.png

W niżej przedstawionej tabelce pokazano zalecane do stosowania wymiary uszczelnień manszetowych w zależności od częstotliwości roboczej urządzenia.

                                                                     Częstotl.      (Hz)      x     y     z     h      l

                                                                                          50       40   25  25   40  140

                                                                                          25       50   40  40   40  150

                                                                                        16,6      80   40  60   50  200

                                                                                        12,5      90   50  80   60  220

III.1.J Obliczanie obciążeń statycznych i dynamicznych wywołanych przez maszyny wibracyjne.

W celu poprawnego zaprojektowania i skonstruowania konstrukcji wsporczych pod maszyny wibracyjne, musimy znać obciążenia statyczne i dynamiczne wywoływane przez te maszyny. Metodę obliczania obciążeń statycznych poznaliśmy w pkt. C tego rozdziału. Obecnie zajmiemy się metodą wyliczenia obciążeń dynamicznych wywołanych przez pracujące maszyny wibracyjne. Obciążenia te dzielimy na komponenty pionowe i poziome. Poniżej przedstawiono wzory na obliczanie tych komponentów.

2.png

W przypadku stosowania w jednej podporze większej ilości amortyzatorów, uzyskany z powyższych wyliczeń wynik przemnażamy przez ilość amortyzatorów w danym punkcie podparcia.

3.png

Przykład zastosowania dodatniego lub ujemnego kąta pochylenia rynny β.

Używamy plików cookie i podobnych technologii, które umożliwiają działanie usług i funkcjonalności w naszej witrynie oraz pomagają nam zrozumieć interakcje z naszymi usługami. Klikając przycisk Akceptuj, zgadzasz się na stosowanie przez nas tych technologii w celach marketingowych i analitycznych. Zobacz Politykę prywatności