Zasady funkcjonowania maszyn wibracyjnych z napędem bezwładnościowym

Poniżej przedstawiono schematyczne rysunki powstawania różnego rodzaju charakterystyk pracy w zależności od położenia napędu bezwładnościowego w stosunku do środka ciężkości ( S ) maszyny, ilości napędów oraz kierunku ich obrotów przedstawia rys R 1 .

rys1.png

W wszelkiego rodzaju przenośnikach wibracyjnych z reguły stosujemy drgania liniowe o ruchu posuwisto-zwrotnym. W tym wypadku kąt natarcia linii amplitudy najczęściej przechodzi przez dno przenośnika pod kątem α = 30°. Dzięki temu uzyskujemy mikropodrzuty materiału znajdującego się w rynnie przenośnika skierowane w stronę jego wylotu. Przy dużej częstotliwości tych podrzutów (10 – 50 Hz) uzyskujemy efekt transportu materiału w rynnie przenośnika.

rys2.png
rys3.png

Używamy plików cookie i podobnych technologii, które umożliwiają działanie usług i funkcjonalności w naszej witrynie oraz pomagają nam zrozumieć interakcje z naszymi usługami. Klikając przycisk Akceptuj, zgadzasz się na stosowanie przez nas tych technologii w celach marketingowych i analitycznych. Zobacz Politykę prywatności